התמכרות לסמים

התמכרות לסמים היא תופעה מורכבת והרסנית, הגורמת לפגיעה קשה בחיי המכור ובני משפחתו. התמכרות מתפתחת כאשר הגוף והנפש מפתחים תלות בחומרים פסיכו-אקטיביים, בהם קנאביס, הרואין, קוקאין ועוד.

תחילה, השימוש בסמים נועד למלא חסכים רגשיים או ליצור ניתוק מהמציאות. אולם, עם הזמן מתפתחת סבילות ונדרשות כמויות הולכות וגדלות של הסם כדי להשיג את אותה תחושה. המכור הופך לתלותי לחלוטין בסם על מנת לתפקד

הגמילה מסמים

מ רכז 'שביל הדרך לחיים' מציע תוכנית גמילה ייחודית ומותאמת אישית לכל מטופל. אנו מאמינים שכל אדם יכול להשתחרר מהתמכרות ולמצוא את הכוח להתחיל בחיים חדשים.
הגמילה מתבצעת באווירה ביתית ותומכת, תחת פיקוח רפואי צמוד. המינון מורד בהדרגה תוך מעקב אחר תסמיני הגמילה וטיפול בהם. הירידה במינון נעשית בקצב המתאים לכל מטופל.

טיפול קבוצתי - התמכרות לסמים

במקביל אנו מציעים טיפול פסיכולוגי פרטני וקבוצתי, המסייע לחשוף את הגורמים להתמכרות ולפתח כלים להתמודדות עם קשיים ותשוקה בעתיד.
צוות מקצועי ומיומן ליווה כל מטופל באופן אישי במשך כל שהותו, וגם לאחר השחרור אנו שומרים על קשר הדוק ומעניקים ליווי לאורך זמן.

אנו גאים בשיעורי ההצלחה הגבוהים של המטופלים שעברו אצלנו תהליך גמילה. עם הכלים הנכונים והמוטיבציה להחלים, כל מכור יכול להשתחרר מהתמכרות ולבנות חיים חדשים ומשמעותיים. אנו כאן כדי ללוות אתכם בדרך חזרה אל החיים.

היום שאחרי

היום שאחרי הגמילה הוא רגע נפלא שמבשר על תחילת מסע חדש ומרגש. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו מבינים שהתמכרות היא רק חלק מהסיפור, וההחלמה המוצלחת מתרחשת על ידי עבודה על בסיס יום יומי.

היום שאחרי הגמילה

לאחר הגמילה, המטופל מתחיל תהליך החלמה עצמית שמאפשר לו להבין ולזהות דרכים שונות למניעים ורגשות. עם תמיכה פסיכולוגית, טיפול אישי, קבוצות NA ושמירה על קשר עם המרכז הוא יכול להתמודד עם האתגרים שבחיים ובונה מנגנון אישי להתמודדות חיובית עם חייו.
גורם מכריע להצלחה של ההחלמה אחרי הגמילה הוא החיבור לקבוצות תמיכה. חברות עם מכורים נקיים אחרים שחווו חוויות דומה נותנות חיזוק, שיתוף ותמיכה בשלבים קשים. קבוצות התמיכה מספקות גם פלטפורמה לשיתוף מנסיוננו, להתחזק ולהתפתח יחד.

התמקדות ביצירת קשרים חדשים ושינוי חברתי הם חלק בלתי נפרד מהתהליך שאחרי הגמילה. ניתוק קשרים עם משתמשים ויצירת קשרים חדשים עם מכורים נקיים שעושים דרך יכולים לשמש כמקור תמיכה וכמקור עוצמה.

היום שאחרי הגמילה הוא התחלה לחיים חדשים ולדרך חיים חדשה. זהו זמן להתמקד במטרות, לשנות רגלי חשיבה יד ביד עם תהליכי טיפול פרטניים וקבוצתיים. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו נמשיך ללוות בכל תהליך, נעניק ייעוץ אישי ונהיה שם בשלבי ההחלמה. יחד, אנו בונים יחסים חזקים ומאחדים אנשים כדי שכל יום שאחרי הגמילה יהיה מלא בהחלמה וחיים חופשיים מהתמכרות.