התמכרות לתרופות

התמכרות לתרופות, בין אם מרשם ובין אם תרופות ללא מרשם, היא תופעה נפוצה ומסוכנת. היא מתחילה בדרך כלל משימוש לגיטימי למטרות רפואיות, אך עם הזמן מפתח הגוף והנפש תלות והאדם אינו מסוגל עוד לתפקד ללא התרופה.

קבוצות תרופות ממכרות כוללות בין השאר משככי כאבים, תרופות לחץ ודיכאון. תחילה הן מסייעות להקל על תסמינים, אך ככל שגובר השימוש כך גדל הצורך במינונים גבוהים יותר על מנת להשיג את אותה השפעה.

הגמילה מתרופות

הגמילה מתרופות היא תהליך מורכב הכולל היבטים פיזיים ונפשיים כאחד. מטרתה לנתק בהדרגה את התלות הגופנית והנפשית שנוצרה בחומר.

טיפול קבוצתי - התמכרות לסמים

בשלב הראשון מבוצעת גמילה פיזית תחת פיקוח רפואי. המינון מורד באיטיות תוך מעקב צמוד אחר תסמיני גמילה וטיפול בהם. קצב ההורדה מותאם לכל מטופל באופן אישי.

במקביל, מתבצע טיפול פסיכולוגי והתנהגותי לזיהוי הגורמים להתמכרות ופיתוח כלים להתמודדות עם דחפים ומשיכה לתרופה. המטופל לומד למצוא דרכים בריאות יותר להתמודד עם קושי נפשי ורגשי.

גמילה היא תהליך הדרגתי הכרוך בעליות ומורדות. הוא דורש מוטיבציה, סבלנות ותמיכה נפשית וחברתית. עם ליווי מקצועי נכון, כל מכור יכול להשתחרר בהדרגה מהתלות בתרופות ולחזור לאיזון ולשליטה על חייו.

היום שאחרי

היום שאחרי הגמילה הוא רגע נפלא שמבשר על תחילת מסע חדש ומרגש. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו מבינים שהתמכרות היא רק חלק מהסיפור, וההחלמה המוצלחת מתרחשת על ידי עבודה על בסיס יום יומי.

היום שאחרי הגמילה

לאחר הגמילה, המטופל מתחיל תהליך החלמה עצמית שמאפשר לו להבין ולזהות דרכים שונות למניעים ורגשות. עם תמיכה פסיכולוגית, טיפול אישי, קבוצות NA ושמירה על קשר עם המרכז הוא יכול להתמודד עם האתגרים שבחיים ובונה מנגנון אישי להתמודדות חיובית עם חייו.
גורם מכריע להצלחה של ההחלמה אחרי הגמילה הוא החיבור לקבוצות תמיכה. חברות עם מכורים נקיים אחרים שחווו חוויות דומה נותנות חיזוק, שיתוף ותמיכה בשלבים קשים. קבוצות התמיכה מספקות גם פלטפורמה לשיתוף מנסיוננו, להתחזק ולהתפתח יחד.

התמקדות ביצירת קשרים חדשים ושינוי חברתי הם חלק בלתי נפרד מהתהליך שאחרי הגמילה. ניתוק קשרים עם משתמשים ויצירת קשרים חדשים עם מכורים נקיים שעושים דרך יכולים לשמש כמקור תמיכה וכמקור עוצמה.

היום שאחרי הגמילה הוא התחלה לחיים חדשים ולדרך חיים חדשה. זהו זמן להתמקד במטרות, לשנות רגלי חשיבה יד ביד עם תהליכי טיפול פרטניים וקבוצתיים. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו נמשיך ללוות בכל תהליך, נעניק ייעוץ אישי ונהיה שם בשלבי ההחלמה. יחד, אנו בונים יחסים חזקים ומאחדים אנשים כדי שכל יום שאחרי הגמילה יהיה מלא בהחלמה וחיים חופשיים מהתמכרות.