להתחיל מחדש: מדריך מקצועי לגמילה ושיקום

הקדמה

ברוכים הבאים לספר "להתחיל מחדש: מדריך מקצועי לגמילה ושיקום". ספר זה הוא מדריך מקיף למטפלים מקצועיים ולאנשי בריאות הנפש המבקשים להכיר לעומק את תהליך הגמילה והשיקום מבעד לעדשת החזון והשליחות של מרכז "שביל הדרך לחיים". המטרה המרכזית של ספר זה היא להציג גישה רב-תחומית לטיפול בהתמכרויות, מתוך הבנה עמוקה של מכלול האתגרים הפיזיולוגיים, הפסיכולוגיים והחברתיים שמולם ניצב כל מכור בדרכו להחלמה.

החזון של המרכז מושתת על עקרונות של אמפתיה, יעילות טיפולית ואחריות מקצועית. הספר בנוי כך שהוא ייקח את הקוראים למסע המתחיל מהבנת ההשפעות החברתיות, הפסיכולוגיות והפיזיולוגיות של ההתמכרות, תוך בחינה מעמיקה של שורשיה ותוצאותיה ההרסניות. משם נמשיך לניתוח אסטרטגיות הטיפול הרב-תחומי הנהוגות ב"שביל הדרך לחיים", ונציג את שילוב הגישות והשיטות המתקדמות ביותר בטיפול במכורים. נדגיש את החשיבות של שילוב המשפחה והקהילה בתהליך השיקום ונספק הנחיות כיצד לעודד השתלבות מקצועית וקהילתית לאחר סיום השיקום הרשמי.

כדי לתת מענה לקהלים השונים שאליהם הספר פונה, נחקור את נושא תחלואה כפולה ואת הגישה הייחודית שיש לנקוט בטיפול במכורים המתמודדים עם הפרעות נפשיות נוספות. בנוסף, הספר כולל התייחסות מקיפה לשלב שאחרי השיקום ולחשיבות של בניית תוכנית תמיכה אישית ומותאמת שתאפשר למטופל לנהל טריגרים ותגובות רגשיות בצורה בריאה ויעילה.

כתיבת ספר זה נבעה מתוך אמונה ביכולת לשנות חיים. הוא מבוסס על שנים של ניסיון טיפולי, מחקר מעמיק ותצפיות מהשטח. מטרתו היא להנחות אנשי מקצוע במתן ייעוץ נכון למטופלים, לשמש מקור ידע אמין ולספק כלים לשיתוף פעולה מקצועי עם מרכז "שביל הדרך לחיים". דרך ספר זה, אנחנו רוצים לשתף אותך בידע שנצבר ולהפוך את הידע הזה לכלי עוצמתי בידי אנשי מקצוע המעוניינים לסייע למכורים להגיע לחיים חדשים, מאוזנים ובריאים.

כתיבה ועריכה על ידי גארי לכמן.

הורד בחינם את

״להתחיל מחדש: מדריך מקצועי לגמילה ושיקום״

בעת ההורדה אני מסכים לכל תנאי הימוש. כל הזכויות שמורות לשביל הדרך לחיים.

להתחיל מחדש: מדריך מקצועי לגמילה ושיקום 6