סוגי התמכרויות

התמכרויות, בצורותיהן השונות, הן אתגר מרובה המימדים שדורש גישה מובחנת. ההתמכרות לסמים, יימורים או תרופות יכולה להשפיע על כל יומן החיים והרגשות האדם. ב"שביל הדרך לחיים" אנו מתמקדים בניטור, הבנה, וטיפול ממוקד בתהליכי הגמילה, כל זאת כחלק מתוך מגוון של גישות טיפוליות שמשדרגות את יכולת ההתמודדות והשינוי החיובי. בשילוב של גישות אישיות וקבוצתיות, אנו יכולים לספק לך יחס ייחודי וכלים אשר ישדרגו את כלי התמודדותך וישפרו את איכות חייך.

התמכרות וגמילה מסמים

התמכרות לסמים הינו פיתוח תלות פיזית ונפשית של הגוף לחומרים כימיים. בקבוצת הסמים הקשים והקלים אנו יכולים למצא את הקנאביס, ההרואין, הקוקאין, הנייס גיא וכד'. סמים אלו נותנים מענה מאוד מדויק לרגשות שלנו וממלאים את חסרונותינו, התחושה בשימוש בסמים היא ניתוק ריגשי מוחלט. המכורים הופכים להיות מאנשים חסרי ביטחון ועם דימוי עצמי נמוך , למלאי ביטחון בעלי דימוי עצמי גבוהה. אנו מבינים כי השימוש הראשוני בסמים אלו יכול להכניס להיי והתמכרות ממושכת הופכת לתרופה. אנו נשמח ללוות את תהליך הגמילה ב"שביל הדרך לחיים" ולכלול בתוכו את הטיפול הרגשי הפרטני וכן גם את הטיפול הקבוצתי שיסביר מדוע אנו בורחים לשימוש בסמים ואיך נוכל לעבור את מסע ההחלמה האמיתי בחזרה לדרך חזרה לחיים נורמטיביים.

התמכרויות 6
התמכרויות 6

התמכרות וגמילה מאלכוהול

צריכת אלכוהול הינה התמכרות מעט מורכבת, מאחר ואלכוהול נגיש מאוד וקל למצוא אותו בכל פינה ורחוב. לא כמו סמים, אלכוהול לא רק נגיש יותר אלא גם זול יותר וניתן לרכוש אותו בקלות. שימוש באלכוהול מגביר את ה"ביטחון" ומרבה לייצר בקרב מכוריו אנשים עם דפוס התנהגות אלימה, קו חשיבה וולגרי וכאוס פנימי עמוק. בכדי שהמכורים לאלכוהול יעברו תהליך גמילה אפקטיבי, אנו בשביל הדרך לחיים נלווה אותם בכל המישורים. גם בטיפול פרטני, גם בטיפול קבוצתי וגם בעזרת סדר יום בריא ועסוק.

התמכרות וגמילה מהימורים

התמכרות להימורים הינה התמכרות התנהגותית הנובעת מרצון לתחושת ריגוש גבוהה הנובעת מערך עצמי נמוך. הצורך להמר הינו צורך רגשי תוך אשליה אופטית, נניח שמהמר המטרה שלו להרוויח, האם ירוויח בהימור ויפסיק? אז לבטח הבעיה הינה ריגשית ועמוקה יותר, כמו גם הדחף הבלתי נשלט לחוש זאת שוב ושוב. אנו נוטים לדמיין התמכרות להימורים כמקום שהוא קזינו יוקרתי וישיבה במשחקים רציניים בעוד זה יכול להיות כל דבר מכרטיס חיש-גד ועד מילוי טוטו וכד'.

התמכרויות 6
התמכרויות 6

התמכרות וגמילה מתרופות ומשככי כאבים

התלות בתרופות וכדורים מביאה מהר מאוד להתמכרות קשה. התלות הינה גם תלות פיזית של הגוף וגם תלות נפשית של חוסר מסוגלת לראות את המציאות ללא עזרתם של התרופות ומשככי הכאבים. התרופות הינן בהרבה מקרים תרופות מרשם מסוגים שונים כגון נוגדי דיכאון למיניהם (ציפרלקס, קלונקס וכו') ועד למשככי כאבים חזקים מקבוצת האופיאטיים (הרואין, אופיום, מורפיום וכד') שלתקופות מסוימות המטופל חייב להשתמש בהן בכדי להחלים. כשהמטופל יצטרך להפסיק את השימוש בתרופה יצטרך לעבור תהליך של גמילה שכן הגוף פיתח בה תלות ולעיתים קרובות גם הנפש. במרבית המקרים גם כאן ההתנתקות פיזית לתקופה ממושכת ותוך כדי עבודה פנימית וריגשית היא הבסיס.

פוסטים אחרים בבלוג בנושא התמכרות, התמכרויות ושיטות טיפול

התמכרות היא אתגר מורכב שמשפיע על אנשים בדרכים רבות ומגוונות. בין אם מדובר בהתמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים או תרופות מרשם, כל סוגי ההתמכרויות גורמות להשלכות קשות על בריאותו הפיזית והנפשית של האדם ועל מערכות היחסים שלו. אצלנו ב"שביל הדרך לחיים", אנו מחויבים לספק טיפול מקיף ומותאם אישית כדי לעזור למטופלים לשבור את מעגל ההתמכרות ולמצוא דרך חדשה ומשמעותית לחיות

 • צעדים 5-7: עבודה פנימית והתמודדות עם העבר. בשלב זה, האדם מתבקש להודות בפני עצמו, בפני אחר, ובפני כוח גבוה בטעויות שעשה בעבר כתוצאה מההתמכרות.

  להתגבר על ההתמכרות: מסע הגמילה מסמים

  תוכן העניינים התמודדות עם סטיגמה: שבירת המחסומים והפחתת הבושה שבירת מעגל ההתמכרות: הבנת הגורמים והטריגרים התמודדות עם גמילה: צעדים ראשונים להתגברות על התמכרות התמודדות עם תסמיני גמילה: אסטרטגיות להתמודדות עם כאבים ורצונות מניעת הישנות: אסטרטגיות

 • טיפול ושיקום: איך לעזור למכור להתמודד עם האמת?

  האמת מאחורי התירוצים: מבט על ההסברים הנפוצים של מכורים

  "האמת מאחורי התירוצים", נחשפים ההסברים הנפוצים שמכורים נותנים להתנהגותם. המחבר חוקר את הפער בין התירוצים למציאות, ומציע דרכים להבין את המניעים האמיתיים מאחורי ההתמכרות. המאמר מציע גם כלים לסיוע ושיקום, תוך שימת דגש על החשיבות של תמיכה נכונה ואמפתית.

 • חיים ללא ערפל: מדריך לגמילה מסמים קלים (גראס, חשיש)

  חיים ללא ערפל: מדריך לגמילה מסמים קלים

  "חיים ללא ערפל" הוא מדריך ייחודי המציע גישה מעשית להתמודדות וגמילה מסמים קלים. בספר זה תמצאו טיפים מעשיים, תובנות מומחים ותכניות גמילה מותאמות אישית, שיעזרו לכם לשחרר את התלות ולחזור לחיות בבריאות ובאושר.

 • התמכרות, הגמילה והסכנות ב 3-MMC ו 4-MMC

  התמכרות, הגמילה והסכנות ב 3-MMC ו 4-MMC

  תוכן העניינים הבנת ההבדלים בין 3-MMC ל-4-MMC: מבנה כימי והשפעות סימנים ותסמינים של התמכרות ל-3-MMC ו-4-MMC סיפורים אישיים: התמודדות עם התמכרות לסינתטיים 3-MMC ו-4-MMC (מפורסמת גם כ-Mephedrone) הן חומרים פסיכואקטיביים מסוג הקתינונים, שהופכים להיות נפוצים

 • סימנים להתמכרות לבנזודיאזפינים ואיך לזהות אותם

  תרופות ממשפחת בנזודיאזפינים – הסכנות, ההתמכרות והגמילה

  תוכן העניינים הבדלים בין סוגי בנזודיאזפינים שונים והשפעתם על הגוף מדריך להבנת מנגנוני פעולה של בנזודיאזפינים הסיכונים הבריאותיים של לקיחת בנזודיאזפינים לטווח ארוך סימנים להתמכרות לבנזודיאזפינים ואיך לזהות אותם תהליך הגמילה מבנזודיאזפינים: מה לצפות ואיך