התמכרות להימורים

התמכרות להימורים היא אחת מההתמכרויות ההתנהגותיות השכיחות והמסוכנות ביותר כיום. היא נובעת מצורך נפשי עמוק להרגשת מתח והתרגשות מהימורים, ולאו דווקא מרצון להרוויח כסף.

אדם מהמר מרגיש ריגוש עז בזמן ההימור עצמו. גם אם הוא מרוויח, הוא לא מסוגל להפסיק כי הוא זקוק לאותה הרגשה שוב ושוב. התמכרות להימורים יוצרת מעגל של התנהגות חזרתית ואובססיבית שהולך ומחמיר עם הזמן.

הימורים יכולים להיות בכל צורה – הימורים חוקיים כמו קזינו, הלוטו או ספורט, וגם הימורים לא חוקיים כמו משחקים באינטרנט או הימורים בלתי חוקיים אחרים.

הגמילה מהימורים

החלטה להיגמל מהימורים היא צעד חשוב ואמיץ בדרך לשיקום. אולם הגמילה עצמה היא תהליך מורכב ולא קל.

טיפול קבוצתי - התמכרות לסמים

בשלב הראשון יש לנתק לחלוטין מכל סוגי ההימורים, גם אם הם נראים "תמימים" כמו טוטו או חיש-גד. כל חשיפה מסוכנת ועלולה להוביל לנפילה.

לאחר מכן מגיע הטיפול הפסיכולוגי וההתנהגותי העוסק בגורמים העמוקים להתמכרות – צורך בהתרגשות, בריחה מהמציאות, ערך עצמי נמוך וכד'. בטיפול מקבלים כלים להתמודדות עם דחפים ומציאת סיפוקים בריאים יותר בחיים.

חשוב לקבל תמיכה מהסביבה, להימנע ממקומות ואנשים הקשורים לעולם ההימורים, ולפתח סדר יום חיובי עם פעילויות בריאות. יהיו עליות ומורדות בתהליך, אך בסבלנות ובהתמדה אפשר להשתחרר מההתמכרות להימורים ולבנות חיים חדשים.

היום שאחרי

היום שאחרי הגמילה הוא רגע נפלא שמבשר על תחילת מסע חדש ומרגש. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו מבינים שהתמכרות היא רק חלק מהסיפור, וההחלמה המוצלחת מתרחשת על ידי עבודה על בסיס יום יומי.

היום שאחרי הגמילה

לאחר הגמילה, המטופל מתחיל תהליך החלמה עצמית שמאפשר לו להבין ולזהות דרכים שונות למניעים ורגשות. עם תמיכה פסיכולוגית, טיפול אישי, קבוצות NA ו/או GA ושמירה על קשר עם המרכז הוא יכול להתמודד עם האתגרים שבחיים ובונה מנגנון אישי להתמודדות חיובית עם חייו.
גורם מכריע להצלחה של ההחלמה אחרי הגמילה הוא החיבור לקבוצות תמיכה. חברות עם מכורים נקיים אחרים שחווו חוויות דומה נותנות חיזוק, שיתוף ותמיכה בשלבים קשים. קבוצות התמיכה מספקות גם פלטפורמה לשיתוף מנסיוננו, להתחזק ולהתפתח יחד.

התמקדות ביצירת קשרים חדשים ושינוי חברתי הם חלק בלתי נפרד מהתהליך שאחרי הגמילה. ניתוק קשרים עם משתמשים ויצירת קשרים חדשים עם מכורים נקיים שעושים דרך יכולים לשמש כמקור תמיכה וכמקור עוצמה.

היום שאחרי הגמילה הוא התחלה לחיים חדשים ולדרך חיים חדשה. זהו זמן להתמקד במטרות, לשנות רגלי חשיבה יד ביד עם תהליכי טיפול פרטניים וקבוצתיים. במרכז "שביל הדרך לחיים" אנו נמשיך ללוות בכל תהליך, נעניק ייעוץ אישי ונהיה שם בשלבי ההחלמה. יחד, אנו בונים יחסים חזקים ומאחדים אנשים כדי שכל יום שאחרי הגמילה יהיה מלא בהחלמה וחיים חופשיים מהתמכרות.