שאלות ותשובות

שאלות ותשובות2024-01-12T08:37:45+00:00

שאלות ותשובות

אנו מבינים שהחלטה להיגמל מסמים או התמכרות אחרת מעוררת חששות ותהיות רבים. בדף זה אספנו את השאלות הנפוצות ביותר אותן אנו מקבלים, יחד עם תשובות מפורטות. תמצאו כאן מידע על תהליך הגמילה והטיפול שאנו מציעים.
אם יש לכם שאלות נוספות אל תהססו ליצור איתנו קשר ישירות, נשמח להשיב ולייעץ בכל עניין. תקוותנו שהמידע כאן יענה על חלק מהתהיות ויקל עליכם להחליט על הצעד החשוב הבא בדרך להחלמה.

כמה זמן מומלץ לגמילה?2024-01-08T20:57:21+00:00

זה אינדיבידואל לכל אדם ולכל סוג שימוש, מאוד מומלץ ראשית להתחיל בשלושה חודשי טיפול לפחות מכמה סיבות. התחזקות פיזית /התעוררות נפשית ורוחנית , כמאה ימי טיפול בהחלט מראה תמונה אחרת של שינוי, צוות המרכז מלווה את המטופל גם לאחר סיום טיפול .

האם ניתן לבקר?2024-01-08T21:04:43+00:00

בהחלט וזה חשוב ומשמעותי מאוד עבור המטופל, בימים הראשונים כמובן שלא ניתן ,לאחר מס' ימים ולפי התקדמות המטופל אכן ניתן לבקרו ואף חשוב עבורו התמיכה בהחלמה.

האם ניתן ליווי לאחר תקופת הגמילה?2024-01-08T21:05:26+00:00

בהחלט. אנו ממשיכים ללוות את המטופל גם לאחר סיום הטיפול במרכז,הכולל ייעוץ מקצועי ע"י עו"סית המרכז והכוונה בהמשך הדרך מחוץ למרכז,כמו כן המרכז כבית פתוח בפני המטופל בכל רגע אשר יכול המרכז לעזור לו בהתחזקותו.

איזה טיפול מקבלים המכורים כחלק מתהליך הגמילה?2024-01-08T21:06:37+00:00

ראשית לימים הראשונים ישנם ימי חסד למטופל לבדוק,להרגיש את המקום והצוות תוך כדי התנתקות מהצריכה ,הליווי הראשוני משמעותי מאוד בכדי לעטוף את המטופל,השלב השני כניסה לתוכנית טיפולית רגשית ומעשית וכך בעצם התקדמות בשלבים יחד עם כל צוות המרכז,העבודה במרכז עיקרה להתמקד בהתמכרות ואופן הבעיה בצורה מעמיקה.

יש איזה אחריות? אם הנגמל חוזר לסורו?2024-05-02T11:04:20+00:00

אנו במרכז מאמינים מאוד בטיפול פנימי למטופל ומיצוי היכולת להבין מה מניע את המטופל לחזור לסורו,כמובן רצונו של המטופל חשוב מאוד בהתמסרותו לטיפול,מניסיון שלנו ככל שהמטופל יאפשר לצוות ולגורמים הרלוונטים להכווין אותו ,הסיכויים גדולים מאוד להמשיך הלאה לחיים טובים ונקיים.

מהו טווח ההתמכרויות שבהן טופלים במרכז?2024-05-02T11:03:35+00:00

ב"שביל הדרך לחיים" אנו מטפלים במגוון רחב של התמכרויות, כולל התמכרות לסמים, אלכוהול, הימורים, תרופות והתמכרויות התנהגותיות אחרות. כל טיפול מותאם אישית לצרכים הספציפיים של המטופל.

אילו סוגי טיפולים מציע המרכז?2024-05-02T12:16:57+00:00

המרכז שלנו מציע מגוון רחב של טיפולים הן בפורמט הפרטני והן בפורמט הקבוצתי, על מנת להתאים את הטיפול לצורכים האינדיבידואליים של כל לקוח. בין הטיפולים שאנו מציעים ניתן למצוא את טיפול הקוגניטיבי התנהגותי (CBT), אשר מתמקד בהשפעה ההדדית בין מחשבות, רגשות והתנהגויות, ומטרתו לעזור לקליינטים לזהות ולשנות דפוסי מחשבה והתנהגות שליליים. כמו כן, אנו מציעים פסיכודרמה, שהיא טכניקה טיפולית המשלבת דרמה ומשחק תפקידים כדי לחקור ולהבין רגשות ומערכות יחסים.

בנוסף, המרכז מציע טיפול דינמי, שמתמקד בחקירת הלא מודע ובהבנת הקשרים בין חוויות ילדות לבעיות הנוכחיות של הפרט. ייעוץ פסיכולוגי גם הוא חלק מהשירותים שלנו, והוא כולל שיחות תמיכה והדרכה לטיפול בקשיים נפשיים שונים.

במעבר לטכניקות המסורתיות, אנו גם משתמשים בטכניקות טיפוליות מתקדמות וחדשניות לטיפול אפקטיבי וממוקד. השילוב של גישות טיפוליות שונות מאפשר לנו להתאים את הטיפול באופן אופטימלי לצרכי כל לקוח ולהבטיח את התוצאות הטובות ביותר.

מה המשך התמיכה שהמרכז מציע לאחר סיום הטיפול הראשוני?2024-05-02T12:19:18+00:00

במסגרת תוכנית הגמילה שלנו, אנו מחויבים לספק תמיכה מתמשכת שנועדה לעזור למשתמשים להתמודד עם האתגרים השונים במהלך תהליך ההחלמה. התמיכה הזו כוללת מספר רכיבים חשובים:

1. פגישות תקופתיות – אנו מארגנים פגישות באופן קבוע עם מטופלים במסגרת התוכנית, כדי לעקוב אחר התקדמותם ולהקדיש זמן לדיון בקשיים ובהישגים שהם חווים. פגישות אלו מאפשרות למטפלים להתאים את הטיפול לצרכים המשתנים של המטופל.

2. קבוצות תמיכה – כחלק מהתוכנית, המטופלים יכולים להשתתף בקבוצות תמיכה שמנוהלות על ידי מקצועיים. במסגרת הקבוצות, המשתתפים יכולים לשתף אחד את השני בחוויותיהם, ללמוד מהניסיון של אחרים ולקבל עידוד הדדי.

3. ייעוץ נוסף במידת הצורך – לעיתים, עשויים להתעורר צרכים מיוחדים או קשיים נוספים שדורשים ייעוץ מקצועי מעבר למה שניתן במסגרת הפגישות התקופתיות והקבוצות. במקרים אלו, אנו מציעים ייעוץ נוסף על מנת להבטיח שהמטופל מקבל את התמיכה הנדרשת.

המטרה של כל אלה היא להבטיח שהמטופלים ימשיכו להתקדם בדרך להחלמה, ויהיו מצוידים היטב להתמודד עם האתגרים שחיי היומיום מציבים בפניהם. תהליך ההחלמה הוא ממושך ודורש עבודה רבה, אך עם התמיכה הראויה והמתמשכת, ניתן לזנק קדימה לחיים חדשים ומשמעותיים.

האם יש תמיכה זמינה למשפחות המטופלים?2024-05-02T12:21:36+00:00

כן, המרכז שלנו מציע מגוון שירותים של תמיכה וייעוץ למשפחות המטופלים שלנו. אנו מבינים שהתהליך של טיפול והחלמה אינו משפיע רק על המטופל עצמו, אלא גם על כלל הסביבה הקרובה אליו. משפחות נתקלות לעיתים בקשיים ובאתגרים במהלך תהליך הטיפול של קרוביהם, ולכן אנו מספקים להן כלים, ידע ומידע שיכולים לעזור להם להבין טוב יותר את המצב ולתמוך בצורה מיטבית בתהליך ההחלמה. במרכזנו קיימת צוות מקצועי שעומד לרשות המשפחות לכל שאלה או עזרה שהם זקוקים לה, מתוך מחויבות לספק טיפול הוליסטי הכולל את כל חברי המשפחה בתהליך.

מהם הצעדים הראשונים בתהליך הטיפול?2024-05-02T12:23:35+00:00

השלבים המובילים בתהליך הטיפולי נפתחים עם פגישת אבחון ראשונית, במהלכה המטופל נפגש עם צוות מקצועי. במפגש זה, הצוות, המורכב ממומחים בתחומם, יבחן את המטופל וישאל שאלות כדי להבין את רקעו הרפואי והפסיכולוגי, כמו גם את צרכיו הטיפוליים הייחודיים לו. הם יעבדו יחד כדי לאפיין בצורה מדויקת את הבעיות והדרישות הטיפוליות של המטופל, ועל בסיס זה יתוכנן תהליך טיפולי אישי שמתאים במדויק לצרכיו.

לאחר השלב הראשוני של אבחון ותכנון, המטופל יעבור לשלב הביצוע של התוכנית הטיפולית שתוכננה עבורו. תוכנית זו תהיה מותאמת אישית למאפיינים שהוגדרו במהלך הפגישה הראשונה, ותכלול לרוב שילוב של טיפולים שונים הנדרשים לעמידה ביעדים הטיפוליים. המטופל יתחיל לעבוד על השיפור במצבו בהתאם להוראות הצוות המקצועי, תוך כדי שהוא מקבל תמיכה מתמשכת והדרכה לאורך כל התהליך.

מהו זמן השהות הממוצע במרכז?2024-05-02T12:41:15+00:00

זמן השהות של מטופל במרכז הטיפולי משתנה בהתאם לסוג הטיפול הנדרש ולצרכים הפרטיים של המטופל עצמו. תכניות הטיפול נבנות באופן אינדיבידואלי ומתוכננות להתאים בצורה הטובה ביותר למצבו הספציפי של כל מטופל. לכן, אורך התקופה שבה ישהה המטופל במרכז יכול לנוע בין חודש אחד למספר חודשים. במהלך זמן זה, יתקיימו פגישות תקופתיות עם הצוות המטפל כדי להעריך את התקדמות הטיפול ולבצע התאמות לתכנית, אם יש צורך.

מהן הדרישות לקבלה למרכז?2024-05-02T12:42:58+00:00

דרישות הקבלה כוללות ראיון ראשוני והערכה על ידי הצוות המטפל, שיבדוק את הצורך והמוכנות לטיפול, כמו גם גיל מינימלי של 18.

האם ניתן לבקר את המטופלים במהלך הטיפול?2024-05-02T12:44:41+00:00

כן, אפשר לבקר את המטופלים במהלך הטיפול שהם מקבלים, אולם קיימים מספר כללים והנחיות מסוימות שנועדו לשמירה על איכות הטיפול ועל פרטיות המטופלים. אלו כוללים הגבלות על זמני הביקור, דרישות לשמירה על גבולות, ועוד. חשוב להבין שהמטרה מאחורי ההנחיות היא להבטיח שהמטופלים יקבלו את הטיפול המיטבי בסביבה התומכת והבטוחה ביותר.

איך המרכז עוקב אחר התקדמות המטופלים?2024-05-02T13:11:23+00:00

המרכז לטיפול מקצועי מנקט בשיטות מעקב אקטיביות כדי להבטיח את התקדמות המטופלים שלו. השיטה שבה המרכז מבצע את המעקב כוללת כמה רכיבים מרכזיים: ראשית, המרכז מתקיים סשנים רגולריות בהם הצוות המטפל נפגש כדי לדון ולהעריך את התקדמות המטופלים. במהלך הסשנים הללו, נערכת הערכה שוטפת של המצב הטיפולי והתאמות נדרשות בהתאם לצורכים שמתעוררים.

בנוסף, המרכז מוציא דיווחים תקופתיים אשר מספקים סיכום מקיף של התקדמות כל מטופל, ומשמשים ככלי לשיתוף פעולה עם גורמים נוספים המעורבים בטיפול, כגון רופאים, מטפלים נוספים או בני משפחה. הדיווחים אלו מבוצעים באופן קבוע ומאפשרים מעקב אחר ההתקדמות בזמן אמת והתייחסות לשינויים במצב המטופל.

לבסוף, המרכז מגדיר מדדים מוגדרים בתחילת הטיפול, שמטרתם לשמש כיעדים מדידים להערכת התקדמות המטופל. המדדים הללו נבדקים ומשודרגים לאורך הטיפול, בהתאם לתגובת המטופל לטיפול ולשינויים במצבו הכללי. התהליך הזה מאפשר לצוות המטפל להתאים את הטיפול באופן מדויק ואפקטיבי יותר, בהתאם לדרישות המשתנות של המטופל.

במכלול, שיטות המעקב השונות שהמרכז מיישם מבטיחות שהמטופלים נהנים מהתכנית הטיפולית המותאמת ביותר לצרכיהם, תוך שמירה על רמה גבוהה של מעורבות ושקיפות טיפולית.

אילו מתקנים זמינים במרכז לשימוש המטופלים?2024-05-02T12:49:13+00:00

המרכז שלנו מצויד במגוון רחב של מתקנים, כדי להעניק למבקרים חוויה נוחה ומפנקת. בין המתקנים שבמרכז ניתן למצוא חדרי שינה פרטיים, אשר מעוצבים בקפידה כדי להבטיח פרטיות ושקט למנוחה אידיאלית. כמו כן, במרכז קיימים אזורי פנאי וספורט מגוונים, הכוללים מתקנים לפעילות גופנית ושטחים להרגעה ונופש, דבר המאפשר למבקרים לשלב בין פעילות לרגיעה. המטבח במקום מאובזר בכל הנדרש להכנת מזון בריא וטעים, והחצר המרווחת מציעה מקום מושלם להתרווחות.

כיצד ניתן להתחיל בתהליך טיפולי במרכז?2024-05-02T13:10:17+00:00

לשם תחילת התהליך הטיפולי, נדרש ליצור קשר עם המרכז הרלוונטי. ניתן לעשות זאת דרך אתר האינטרנט של המרכז או על ידי חיוג למספר הטלפון שלנו על מנת לתאם פגישת ייעוץ. במהלך פגישת הייעוץ, יתבצע תהליך של הערכה ראשונית של המטופל, במהלכה יתבררו הצרכים הטיפוליים הספציפיים עבורו. דבר זה יאפשר לצוות המטפל להבין את הבעיות או הקשיים שמטרידים את המטופל ולתכנן את התהליך הטיפולי המתאים ביותר לצורכיו.

עבור למעלה